Sosyal İşletmeler Şube Müdürlüğü

(Sosyal İşletmeler Şube Müdürlüğü)

Av. Ahmet Ulucan Kızılay Konukevi

Erciyes Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren Av. Ahmet Ulucan Kızılay Gençlik Merkezi Konaklama hizmeti vermektedir. Toplam kapasitemiz 17 oda 30 yatak ve 36 kişi kapasiteli, 50 kişilik kahvaltı salonu ile 30 araçlık otopark alanı mevcuttur. Bu tesis Üniversitemiz Misafirleri ile Tıp Fakültesi Hematoloji Hastaları ve Türk Kızılay'ı Kayseri Şubesi Etkinliklerinde hizmet vermektedir.

Talas Konukevi

Erciyes Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren Talas Konukevi Kayserinin en güzel ilçelerinden biri olan Talas ilçesinde bulunmaktadır. Yıl boyunca faaliyet gösteren tesisimiz hem yurt içinden hem de yurt dışından çok sayıda misafir ağırlamaktadır. Erciyes Üniversitesi personeli öğrencisi ve diğer kamu kuruluşlarında görevli misafirlere sıcak bir ortamda konaklama imkânı sunmaktadır. Ayrıca yaz döneminde açık alana kurulan ve bahçesinde 150 kişinin yemek yiyebileceği tesis ile çocuklar için de oyun parkı bulunmaktadır.

Tesisimiz 2 bloktan oluşmaktadır.2. Blok 15 oda (2’si süit-13 normal) 32 kişi, 3. Blok 4 adet butik oda 15 kişi kapasite ile çalışmaktadır. Toplamda 48 kişiye kadar konaklama ve kahvaltı hizmeti vermektedir.