Hizmetlerimiz

Verdiğimiz Hizmetler ve Bağlı Olan Birimler:

Sosyal ve Kültürel Hizmetler: Üniversitemiz personel ve öğrencilerinin katılımının sağlanması, faydalanması amacıyla çok sayıda Konferans, Sempozyum, Seminer, Sergi, Toplantı, Tiyatro Gösterimi, Şenlik, Kongre, Festival, Çalıştay, Kolokyum (Konuşu) ve daha çeşitli kategorilerde etkinlikler, Başkanlığımıza bağlı Kültür Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenmekte ve gerçekleştirilmektedir.

Beslenme Hizmetleri: Üniversitemiz Öğrenci ve Personellerine yemeğin malzemelerinin alınması, mutfakta hazırlanması ve sunumunu kendi personelleri ile yerine getirmektedir. Personel yemekhanesi akademik ve idari personel tarafından kullanılmakta, öğrencilerimizin yararlanabileceği merkez kampüsümüzde iki yemekhane mevcuttur.

Restaurant - Kafeterya ve Konaklama Hizmetleri: Erciyes Üniversitesi personeli ve öğrencilerine hizmet veren merkez yemekhanesinde bulunan personel lokali, hafta içi lokal olarak, güz döneminde hafta sonları ise personele ücretli kahvaltı imkânı sunmaktadır. Eğitim-öğretim dönemi bitişinde, Talas ilçesinde bulunan Konukevi bahçesinde restoran ve hafta sonu kahvaltı hizmeti verilmektedir. Yukarı Talas konukevi otantik ve tarihi yapısıyla üniversitemiz mensuplarına ve diğer resmi kurum mensuplarına konaklama imkânı da sağlamaktadır.

Sportif Faaliyetler: Öğrencilerimizin sportif etkinliklere iştiraklerini sağlamak amacıyla üniversitemiz bünyesinde çeşitli dallarda “Geleneksel Spor Şenliği” tertiplenmektedir. Süleyman Demirel Spor Salonu ve 25.yıl Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu kompleksi, Başkanlığımız Spor Şube Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetini sürdürmekte olup, ayrıca 80.yıl Atatürk Kapalı Spor Salonu, Prof. Dr. Ahmet Bilge Kapalı Spor Salonu ve Açık spor Tesisleri kampüs içinde aktif olarak kullanılmaktadır.

Burs Hizmetleri: Üniversitede okuyan başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her eğitim ve öğretim yılı başında burs hizmeti vermektedir, TEV ve diğer kurum ve kuruluşlar tarafından burs imkânı sağlanmaktadır. Üniversitemiz tarafından, ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz yemek bursu verilmektedir. Öğrenci Sosyal Yardımlaşma Merkezi: Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğümüz bünyesinde, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin giyim ve benzeri malzemelerini karşılamak amacıyla, 2004 yılında Öğrenci Sosyal Yardımlaşma Merkezimiz kurularak, faaliyetlerine başlamıştır. Merkezimizin hayırsever vatandaşlarımız, firmalar ve Üniversitemiz akademik ve idari personelinin ayni yardımlarıyla faaliyetini sürdürmektedir. Bugüne kadar pek çok öğrencimize yardım yapılmıştır. Giyim merkezimiz 2014 yılı itibariyle Üniversitemiz  bünyesinde  mağaza konseptinde hizmet vermeye başlamıştır, Tanınırlığı, bilinirliği ve erişe bilirliği daha kolay hale geldiğinden, giyim merkezimize talep gün geçtikçe artmaktadır.

Çocuk Eğitim Merkezleri: Üniversitemiz çocuklarına hizmet veren Ay Çocuk Eğitim Merkezi ve Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi olmak üzere iki merkezimiz bulunmaktadır. Merkezlerimizde Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak çocukları ilköğretime hazırlamak amacı ile eğitim ve öğretim verilmektedir.

Garaj Amirliği: Daire Başkanlığımızın yürüttüğü, kültürel ve sportif faaliyetler için gelen konukların transferi, personel yemekhanesi ve Öğrenci Yemekhanesinin, malzeme ve yemek taşıma hizmetleri, Ay Çocuk Eğitim Merkezi ve Yıldız Çocuk Eğitim Merkezi 2 yemek ve malzeme taşıma işlerinin yürütülmesi, A Protokol’e davetiye dağıtılması, Sosyal tesislerde akşam çalışan personelin servisinin yapılması, Kültürel, Sportif faaliyetlerin yürütülmesinde ve Satın alma hizmetlerinde araç ulaşım hizmet lerinin sağlanması. Başkanlığımıza bağlı garaj amirliği tarafından yerine getirilmektedir.