Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü

(Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü)

Burs Hizmetleri:

Üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere Kredi Yurtlar Kurumu tarafından burs hizmeti verilmektedir. Öğrencilerin seçimleri ve bilgisayar kayıtları bu birimde yapılmaktadır. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından burslar 12 ay süre ile verilmektedir.

Üniversitemiz tarafından ihtiyaç sahibi öğrencimize yemek bursu verilmektedir. Ayrıca Üniversitemizde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerimize de ücretsiz yemek bursu verilmektedir.

Öğrenci Sosyal Yardımlaşma Merkezi:

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde 2004 yılında kurularak faaliyete geçen Erciyes Üniversitesi Öğrenci Sosyal Yardımlaşma Merkezi, üniversitede okuyan yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin giyim malzemelerini karşılayan bir hizmet birimidir. Kayserili hayırseverler, bazı sivil toplum kuruluşları ve üniversitede görevli öğretim elemanları, idari personel ve öğrenciler tarafından desteklenen Öğrenci Sosyal Yardımlaşma Merkezinde 2004 yılından bu yana maddi durumu yetersiz yaklaşık 12.000 öğrenciye giysi ve/veya ev eşyası yardımı yapılmıştır.

Giyim Merkezi:

Erciyes Üniversitesi, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin giyim ve benzeri malzemelerini karşılamak amacıyla,2004 yılında Öğrenci Sosyal Yardımlaşma Merkezimiz kurularak, faaliyetlerine başlamıştır. Merkezimizin hayırsever vatandaşlarımız, firmalar ve Üniversitemiz akademik ve idari personelinin ayni yardımlarıyla faaliyetini sürdürmektedir. Bugüne kadar 12000 öğrencimize yardım yapılmıştır. Merkezimiz barkod sistemine geçmesiyle birlikte, kişi onurunu rencide edici hiçbir olumsuzluk yaşanmadan, öğrenci kimliğini göstererek mağazamızdan kıyafet ve ayakkabısını seçiyor ve beğendiği ürünlerin barkodlarını okutmak suretiyle depodan çıkışı gerçekleştiriliyor. Böylelikle öğrenciler daha rahat bir şekilde merkezimize gelip ihtiyacı olan kıyafeti seçme imkânına kavuşmuş oluyor. Tanınırlığı, bilinirliği ve erişe bilirliği daha kolay hale geldiğinden, giyim merkezimize talep gün geçtikçe artmaktadır.