HİZMETLERİMİZ
Verdiğimiz Hizmetler ve Bağlı Olan Birimler:
 
Öğrenci Konsey Başkanlığı:
Her fakülte ve yüksekokulun seçilmiş temsilcilerden oluşur ve Konsey Başkanları arasında seçim yapılarak en çok oyu alan aday Öğrenci Konsey Başkanı seçilir. Üniversite içi ve üniversiteler arası sosyal kültürel etkinliklerin düzenlenmesinde yer alarak, bu etkinliklerde üniversitenin temsili konularında çalışmalar yapar. Üniversite Senatosunda öğrencileri temsil eden doğal üyeliğe sahiptir, öğrencilerin her türlü problemlerini konsey başkanı aracılığı ile üst yönetime ileterek, çözümüne katkı sağlar. Konsey Başkanı aynı zamanda, Öğrencilerin dersleri dışında kalan zamanlarda gerçekleştirmek istedikleri, sosyal ve kültürel faaliyet ve etkinlikleri, belirli bir kural dâhilinde düzenlemelerini sağlamak amacıyla kurulan, Öğrenci Faaliyetleri Komisyon Başkanlığının doğal üyesidir.
 
Beslenme Hizmetleri:
Üniversitemiz Öğrenci ve Personellerine yemeğin malzemelerinin alınması, mutfakta hazırlanması ve sunumunu kendi personelleri ile yerine getirmektedir. Personel yemekhanesi akademik ve idari personel  tarafından kullanılmakta, öğrencilerimizin yararlanabileceği merkez kampüsümüzde iki yemekhane, Develi  ve Tomarza ilçelerinde bulunan yerleşkelerimizde, Fakülte ve Yüksekokullarda yemek ve sunum hizmeti, satın alma şeklinde yerine getirilmektedir. Kampüs dışı yerleşkelerimizde  yemek salonları mevcuttur.
 
Restaurant- Kafeterya ve Konaklama Hizmetleri:
Erciyes Üniversitesi personeli ve öğrencilerine hizmet veren merkez yemekhanesinde bulunan personel lokali, hafta içi lokal olarak, güz döneminde hafta sonları ise personele ücretli kahvaltı imkânı sunmaktadır. Eğitim-öğretim dönemi bitişinde, Talas ilçesinde bulunan Konukevi bahçesinde restoranve hafta sonu kahvaltı hizmeti verilmektedir. Yukarı Talas konukevi otantik ve tarihi yapısıyla üniversitemiz mensuplarına ve diğer resmi kurum mensuplarına konaklama imkânı da sağlamaktadır.
 
Burs Hizmetleri:
Üniversitede okuyan başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her eğitim ve öğretim yılı başında burs hizmeti vermektedir, TEV ve diğer kurum ve kuruluşlar tarafından burs imkânı sağlanmaktadır. Üniversitemiztarafından, ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz yemek bursu verilmektedir. Erciyes Üniversitesi Vakfı tarafından ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavda ilk 1000 giren ve üniversitemizi tercih eden öğrencilere, değişik oranlarda burs imkânı sunmaktadır.
 
Öğrenci Sosyal Yardımlaşma Merkezi:
Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğümüz bünyesinde, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin giyim ve benzeri malzemelerini karşılamak amacıyla,2004 yılında Öğrenci Sosyal Yardımlaşma Merkezimiz kurularak, faaliyetlerine başlamıştır.
Merkezimizin hayırsever vatandaşlarımız, firmalar ve Üniversitemiz akademik ve idari personelinin ayni yardımlarıyla faaliyetini sürdürmektedir. Bugüne kadar pek çok öğrencimize yardım yapılmıştır.
Giyim merkezimiz 2014 yılı itibariyle Üniversitemiz Sabancı Kültür Merkezi 1 Katına taşınarak mağaza konseptinde hizmet vermeye başlamıştır,
 Tanınırlığı, bilinirliği ve erişebilirliği daha kolay hale geldiğinden, giyim merkezimize talep gün geçtikçe artmaktadır.
 
Erciyes Üniversitesi Engelsiz Birimi:
Engelsiz Öğrenci Birimi ve Komisyonu engelli öğrenciler, öğretim elemanları ve personele eşit erişim hakkı ve destek verebilmek için imkânlar sunmayı kendine amaç edinmiş olup, üniversitede engellilik  konusunda duyarlılığı artırabilmek için çaba göstermektedir.
 
Kreş ve Çocuk Eğitim Hizmeti:
Üniversitemiz personel çocuklarına hizmet veren Erciyes Üniversitesi Çocuk Eğitim Merkezi ve  Çocuk Eğitim Merkezi 2  olmak üzere iki merkezimiz bulunmaktadır. Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak çocuklarımızı ilköğretime hazırlamak amacı ile eğitim ve öğretim verilmektedir.
 
Sosyal ve Kültürel Hizmetler:
Üniversitemiz personel ve öğrencilerinin katılımının sağlanması, faydalanması amacıyla çok sayıda Konferans, Sempozyum, Seminer, Sergi, Toplantı, Tiyatro Gösterimi, Şenlik, Kongre, Festival, Çalıştay, Kolokyum (Konuşu) ve daha çeşitli kategorilerde etkinlikler, Başkanlığımıza bağlıKültür Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenmekte ve gerçekleştirilmektedir.
 
Sportif  Faaliyetler:
Öğrencilerimizin sportif etkinliklere iştiraklerini sağlamak amacıyla üniversitemiz bünyesinde çeşitli dallarda  “Geleneksel Spor Şenliği” tertiplenmektedir. Süleyman Demirel Spor Salonu ve 25.yıl Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu kompleksi, Başkanlığımız Spor Şube Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetini sürdürmekte olup, ayrıca 80.yıl Atatürk Kapalı Spor Salonu, Prof. Dr. Ahmet Bilge Kapalı Spor Salonu ve Açık spor Tesisleri kampüs içinde aktif olarak kullanılmaktadır.
 
Garaj Amirliği:
 Daire Başkanlığımızın yürüttüğü, kültürel ve sportif faaliyetler için gelen konukların transferi, personel yemekhanesi ve Öğrenci Yemekhanesinin, malzeme ve yemek taşıma hizmetleri, Çocuk Eğitim Merkezi ve  Çocuk Eğitim Merkezi 2 yemek ve malzeme taşıma işlerinin yürütülmesi, A Protokol’e davetiye dağıtılması, Sosyal tesislerde akşam çalışan personelin servisinin yapılması, Kültürel, Sportif faaliyetlerin yürütülmesinde ve  Satınalma hizmetlerinde  araç ulaşım hizmetlerinin sağlanması.
Başkanlığımıza bağlı garaj amirliği tarafından yerine getirilmektedir.
Araç otoparkımızda, 2 adet panelvan  2 adet küçük araç ve 12-14 koltuklu transit olnak üzere 6 Adet araçlarımız mevcuttur.
Bir Garaj idari amiri olmak üzere, kadrolu ve sözleşmeli personeller tarafından yerine getirilmektedir