Sosyal İşletmeler Şube Müdürlüğü
Genel Bilgiler
     Erciyes Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren Talas Konukevi Kayserinin en güzel ilçelerinde biri olan Talas ilçesinde bulunmaktadır. Yıl boyunca faaliyet gösteren tesisimiz hem yurt içinden hem de yurt dışında çok sayıda misafir ağırlamaktadır. Erciyes Üniversitesi personeli, öğrencisi ve diğer kamu kuruluşlarında görevli misafirlere sıcak bir ortamda konaklama imkânı sunmaktadır. Ayrıca yaz döneminde açık alana kurulan ve bahçesinde 150 kişinin yemek yiyebileceği tesis de çocuklar için de oyun parkı bulunmaktadır.       
         Tesisimiz 2 bloktan oluşmaktadır.2. Blok 15 oda (2’si süit-13 normal) 33 kişi, 3. Blok 4 adet butik oda 15 kişi kapasite ile çalışmaktadır. Toplamda 48 kişiye kadar konaklama ve kahvaltı hizmeti vermektedir.  
          14.11. 2016 Tarihinde Rektörlük Oluru ile Restorasyon yapılmak için kapatılmıştır. Restorosyon Bitiminde tekrar faliyete geçecek olan bu tarihi mekanda siz degerli misafirlerimize hizmet verilmeye devam edilecektir.
     
Personel Lokali   
        Tesisimiz aktif olarak haftanın 7 günü açık olup 110 Kişiliktir. Lokalimizde Digitürk yayını, İnternet erişim hizmeti, Yerel ve Ulusal Gazete okuma,   Yiyecek (Izgara Köfte, Hamburger, Tost, Bisküvi), Sıcak ve Soğuk içecek vb. hizmetleri verilmektedir.  
          Ayrıca Cumartesi ve Pazar Günü 8.30 - 12.30  Arası kahvaltı Serpme Kahvaltı Hizmeti Sunulmaktadır. Diger Günler Lokalimiz  10.30 İle 23.00 Arası açık bulunmaktadır.
 

Av. Ahmet Ulucan Kızılay Konuk Evi ve Gençlik Merkezi

Erciyes Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren  Av. Ahmet Ulucan Kızılay Gençlik Merkezi Kobaklama hizmeti vermektedir Toplam kapasitemiz  17 oda ve 29 yatak kapasiteli, 60 kişilik kahvaltı salonu ve otopark alanı mevcuttur. Bu tesis Üniversitemiz Misafirleri ile Tıp Fakültesi Hematoloji Hastaları ve Türk kızılayı Kayseri şubesi Etkinliklerinde hizmet vermektedir.

Erciyes Yüksek İrtifa Araştırma ve Spor Bilimleri Merkezi

        Erciyes Yüksek İrtifa ve Araştırma, Uygulama ve spor Bilimleri Merkezine bağlı olup Şuanda Hizmet verilmemektektir.

Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Kız ve ErkeK Öğrenci Yurtları

         Müdürlüğümüze bağlı olarak erkek yurdunda 483 yataklı Kız yurdunda 525 yataklı yurt hizmeti verilmektedir.